Sportske vijesti

19.05.2017 00:00, Rubrika: Sportske vijesti, Broj: 735

Rukomet
Skok Sonćanki na drugo mjesto

SONTA – Pomlađena ekipa ŽRK Sonta u 10. kolu je osvojila bodove službenim rezultatom od 10:0. Protivnice, ekipa ŽRK Gradnulica iz Zrenjanina, nisu doputovale na utakmicu u Sonti, bez valjanog opravdanja. Tako je ŽRK Sonta izbila na 2. mjesto prvenstvene tablice i svrstala se među najozbiljnije aspirante za ulazak u DRLS, skupina Sjever. U 11. Kolu Sonćanke će gostovati u Senti.
»Sada smo u top formi, što je rezultat napornih i redovitih treninga. Žao nam je što ekipa Gradnulice nije doputovala, ljepše bismo se osjećale da smo ovu pobjedu ostvarile na parketu. Obećale smo si međusobno da ćemo izginuti na terenu, kako bismo našu vjernu publiku obradovali plasmanom u viši rang natjecanja.«, kaže jedna od najboljih rukometašica Jovana Tančik.

Nogomet
Mirna završnica

TAVANKUT – U 26. kolu Vojvođanske lige Sjever Tavankut je na gostovanju u Bečeju očekivano poražen rezultatom od 3:0 od lidera na tablici, ekipe Bečej 1918.  Četiri kola prije kraja prvenstva Tavankut zauzima 12. mjesto na tablici s 29 bodova, 6 više od pretposljednjeg OFK Vrbasa, kojega će u nedjelju dočekati na svojem travnjaku.

Poraz NK Subotica

APATIN – Siguran putnik u niži rang natjecanja, NK Subotica, novi poraz od 3:0 pretrpio je na gostovanju u Apatinu. Mladost APA je ovom pobjedom vjerojatno osigurala opstanak, a Subotica ostaje prikovana za posljednje mjesto sa svega 12 osvojenih bodova.

Novi kiks Dunava

MONOŠTOR – Neodlučnim rezultatom od 0:0 na svojem travnjaku protiv ekipe Hajduka iz Stapara Dunav je sam sebe doveo u gotovo beznadežnu poziciju dva kola prije kraja prvenstva. Gosti su doputovali unaprijed pomireni s porazom, međutim, Monoštorci nisu uspjeli realizirati desetak stopostotnih prigoda i tako su Staparci, ni krivi ni dužni, osvojili neplanirani bod. U narednom kolu Dunav će gostovati u Stanišiću, kod lidera prvenstva.

Dostojan otpor lideru

SONTA – Na gostovanje u Rastini u 17. kolu nogometaši Dinama nisu otputovali, jer se ekipa nije uspjela okupiti, pa su domaćini utakmicu dobili službenim rezultatom od 3:0, a Sonćani su kažnjeni oduzimanjem jednoga boda. U 18. kolu dinamovci su poraženi na svojem travnjaku od somborskog OFK Metalca rezultatom 1:3 (0:1). I ovoga puta jedva su okupili prvu ekipu, pa su utakmicu odigrali bez ijedne pričuve. Da peh bude veći, već od 10. minute igrali su brojčano oslabljeni, jer zbog ozljede utakmicu nije mogao nastaviti F. Kovač, a iz istog razloga skoro cijelo drugo poluvrijeme igrali su i bez veterana i motora ekipe Tadijana. Na travnjaku gotovo nemogućem za igru gosti su se bolje snašli, iskoristili brojčanu nadmoć i svoje prigode iskoristili, a Sonćani su samo uspjeli ublažiti poraz počasnim pogotkom špica Durakovića u 90. minuti. Na gostovanju u Kupusini, kod lidera Partizana, u 19. kolu nogometaši Dinama su poraženi rezultatom 2:0 (0:0). Na ogled lideru Sonćani su otputovali s jedva okupljenom ekipom, bez više od polovice standardnih prvotimaca. Na opće iznenađenje, vrlo borbenom igrom odolijevali su opasnim Kupusincima sve do finiša utakmice. Vrlo sigurni vratar Kuruc, po ocjenama prisutnih igrač utakmice, svojim bravuroznim obranama dovodio je do očajanja napadače Partizana, a  kapitulirao je tek u 80. i 89. minuti. U 20. kolu Sonćani će ugostiti kandidata za plasman u viši rang natjecanja, ekipu Jedinstva iz Ribareva.

Crni niz Berežaca

BEREG – Nakon 16. kola i uvjerljive pobjede od 4:0 na svojem travnjaku nad izravnim takmacem za 2. mjesto, ekipom Rastina 1918, nogometaši Dinama 1923 najozbiljnije su planirali plasman u viši rang natjecanja. U nastavku prvenstva nade su im raspršene, jer u naredne tri utakmice nisu osvojili niti bod. U utakmici 17. kola Berešci su gostovali u Somboru kod ne tako jake ekipe OFK Metalca. Iako su unaprijed ubilježili 3 boda iz ove utakmice, borbeni Somborci su ih grubo prizemljili čistom pobjedom od 2:0. U 18. kolu u Beregu je odigran derbi proljeća. Prvak Partizan bio je uvjerljiv: u utakmici vrlo lijepoj za oko nadigrao je domaćine, bio efikasniji, pa su uz rezultat 2:4 bodovi otputovali u Kupusinu, a Berešci su se spustili na 4. mjesto prvenstvene tablice. U 19. kolu, na novom derbiju u Ribarevu, Jedinstvo ih je nadigralo i napunilo im mrežu, a rezultat od 5:1 vjerno odslikava događanja na travnjaku. U 20. kolu Berešci će dočekati ekipu KFK iz Kule.