
10.11.2014
Kako Hrvatska može pomoći svojoj manjini u Srbiji
Hrvatski ministar uprave Arsen Bauk sastao se u srijedu, 29. listopada, navečer u Subotici s vodstvom vojvođanskih Hrvata: predsjednikom Hrvatskog nacionalnog vijeća dr. sc. Slavenom Bačićem, ravnateljem Zavoda za kulturu vojvođanskih Hrvata Tomislavom Žigmanovim i predsjednikom Demokratskog saveza Hrvata u Vojvodini Petrom Kuntićem.
Ovaj razgovor upriličen je uoči posjeta ministra Bauka Beogradu i njegovom sastanku s potpredsjednicom Vlade Srbije i ministricom državne uprave i lokalne samouprave Kori Udovički.

Otvorena pitanja – zastupnička mjesta i školovanje
»Ovaj posjet iskoristio sam da posjetim i predstavnike hrvatske manjine u Republici Srbiji, da vidimo koji su problemi u kojima Republika Hrvatska može pomoći hrvatskoj manjini u Srbiji«, kazao je ministar Arsen Bauk. On je dodao da su neka od otvorenih pitanja zastupljenost pripadnika hrvatske nacionalne manjine u predstavničkim tijelima, kao i pitanje školovanja na jeziku i pismu nacionalne manjine.
»To su izazovi s kojima se i Republika Hrvatska susretala prilikom pregovora za pristupanje EU i vjerujem da ćemo u tim pitanjima dobiti podršku kolega iz Republike Srbije da se na jednak način reguliraju i ta prava u Republici Srbiji«, kazao je ministar Bauk.
S.M.
Opširnije u tiskanom izdanju