Tema Tema

HDZ uvjerljivi pobjednik u dijaspori

HDZ uvjerljivi pobjednik u dijaspori

26.04.2024

Rezultati izbora zastupnika za Hrvatski sabor

U inozemstvu je pristupilo glasanju 41.120 birača, za HDZ je glasalo 32.108 (79,45 %) birača

Različiti profili iz istih temelja

Različiti profili iz istih temelja

26.04.2024

Obrazovanje na hrvatskom jeziku

»Ono što znam jeste da su moji roditelji napravili pravu odluku kada su me upisali u nastavu na hrvatskom jeziku, a znam da ću jednoga dana i ja moje dijete usmjeriti na taj put«, kaže Tijana Vujković Lamić

Žito kao da se prevarilo s vlatanjem

Žito kao da se prevarilo s vlatanjem

26.04.2024

Toplo proljeće i ozimi usjevi

Poljoprivrednici se bore s produženim sušnim razdobljem i neobično toplim proljećem, što im otvara nove izazove u procesu proizvodnje

Iskustvo koje bi rado ponovili

Iskustvo koje bi rado ponovili

12.04.2024

Obrazovanje na hrvatskom

»Obrazovanje na hrvatskom danas vidim kao odličan način učenja na materinjem jeziku, koje ima sve razine počevši od vrtića pa do srednje škole, bez prekida«, priča maturantica Gimnazije Lucia Mamužić

Parlamentarni izbori u Hrvatskoj: predstavljanje lista, kandidata, programa

Parlamentarni izbori u Hrvatskoj: predstavljanje lista, kandidata, programa

05.04.2024

Parlamentarni izbori u Hrvatskoj

U svakoj od deset izbornih jedinica bira se po 14 zastupnika, u 11. izbornoj jedinici u kojoj glasa dijaspora bira se tri zastupnika, dok pripadnici nacionalnih manjina u 12. jedinici biraju osam zastupnika.

Različite stipendije za studente

Različite stipendije za studente

22.03.2024

Potpora Hrvatske Hrvatima u Srbiji

Studenti koji studiraju u Hrvatskoj imaju mogućnost dobivanja stipendije Središnjeg državnog ureda za Hrvate izvan Republike Hrvatske, državne stipendije Hrvatske, STEM stipendije, ali i stipendije Rotary kluba Zagreb

U Subotici najzastupljenija »mađarska« i »hrvatska« prezimena

U Subotici najzastupljenija »mađarska« i »hrvatska« prezimena

22.03.2024

Najčešća imena i prezimena u Srbiji prema Popisu 2022.

Među prvih deset prezimena u Subotici nema uobičajenih srpskih, iako su prema ovom popisu Srbi postali najbrojnija etnička zajednica u gradu. Ipak, grad je ovo i s iznadprosječnim udjelom nacionalno neizjašnjenog stanovništva – 10,8 %

  • Ministarstvo regionalnog razova i fonfova EU Repub
  • Jooble
  • Hrvatsko Nacionalno Vijeće
  • Zavod za kulturu vojvođanskih Hrvata
  • RS APV Pokrainska Vlada
  • DUZHIRH
  • Hrvatska Matica Iseljenika