Sport i zabava Sport i zabava

Simana Matković neporažena

Pobjednica šahovskog turnira Memorijal prof. Franja Matarić je Simana Matković, koja je turnir završila neporažena. Drugo mjesto osvojio je Josip Ivkić, treće Jurca Glamuzina, a četvrto najmlađi sudionik turnira Nenad Paštrović.

»Bio je ovo jak turnir, nekoliko nezgodnih partija i protivnika, ali uspjela sam ostati neporažena. Ovo mi je drugi puta da osvajam ovaj turnir. Prvi puta bilo je to 2017. godine«, kaže Simana Matković.

»Mogao sam i bolje od četvrtog mjesta, ali sam u jednoj partiji propustio neke poteze, u pretposljednjoj sam držao dobru poziciju, ali sam napravio previd. Stajala su me ta dva poraza drugog mjesta«, kaže Nenad Paštrović.

Na turniru su sudjelovala 24 igrača. Sudac Radomir Kovačić kaže da su se mogući favoriti ovog turnira izdvojili već poslije nekoliko kola i da u nastavku nije bilo iznenađenja.

Memorijal prof. Franja Matarić organizira sporska sekcija HKUD-a Vladimir Nazor, a ovogodišnji je bio 30. po redu.

Z. V.

 

 

Najava događaja

01.03.2025 - Veliko bunjevačko-šokačko prelo u Somboru

HKUD Vladimir Nazor iz Sombora organizira 91. Veliko bunjevačko-šokačko prelo koje će biti održano u subotu, 1. ožujka, u Hrvatskom domu u Somboru. Okupljanje je od 19 sati a početak programa je u 20 sati. Goste će zabavljati tamburaški sastavi Biseri iz Subotice i Fijaker iz Osijeka.

Cijena ulaznice, u koju je uračunata bogata tombola i večera je 3.200 dinara. Informacije i prodaja karata u prostorijama HKUD-a Vladimir Nazor od 18 do 20 sati, i putem telefona 025/416-019, 060/758-9002 i 064/659-0715.

02.03.2025 - Golubinačke mačkare 2025.

HKPD Tomislav iz Golubinaca organizira Golubinačke mačkare 2025. koje počinju u subotu, 1. veljače, pokladnim jahanjem u 12 sati. Program se nastavlja u nedjelju, 2. veljače, karnevalom na ulicama Golubinaca s početkom u 14 sati.

Golubinačke mačkare uvrštene su u katalog nematerijalne kulturne baštine Hrvata u Srbiji koji je izradio Zavod za kulturu vojvođanskih Hrvata.

  • Ministarstvo regionalnog razova i fonfova EU Repub
  • Jooble
  • Hrvatsko Nacionalno Vijeće
  • Zavod za kulturu vojvođanskih Hrvata
  • RS APV Pokrainska Vlada
  • DUZHIRH
  • Hrvatska Matica Iseljenika