Vijesti

Tenis
Šprem u po­lu­fi­na­lu Ber­li­na

Najbolja hrvatska tenisačica Karolina Šprem odigrala je izvrsno WTA turnir u Berlinu (1.300.000 Eura) izgubivši tek u polufinalu od Venus Williams (6:2, 3:6, 4:6). Titula pobjednice pripala je Francuskinji Mauresmo koja je dobila finalni susret bez borbe, jer je Amerikanka predala zbog ozljede gležnja zadobivene u susretu sa Šprem.

Veslanje
Zla­to za braću Ske­lin

Hrvatski dvojac bez kormilara koji čine Siniša i Nikša Skelin pobjedio je u prvoj regati Svjetskog veslačkog kupa voženoj u poljskom Poznanu. Drugo mjesto na istom natjecanju osvojila je, sa zaostatkom od sekunde i 78 stotinki, posada SCG.

Formula 1
Pe­ti­ca za Schu­mac­he­ra

Najbolji svjetski vozač formule 1, Njemac Michael Schumacher ostvario je i petu uzastopnu pobjedu ove sezone, trijumfom na VN Španjolske voženu prošle nedjelje u Barceloni. Svojim drugim mjestom Rubens Barrichello je doprineo dvostrukoj pobjedi Ferrarijevog teama, dok je treće mjesto »uhvatio« JarnoTrulli u Renaultovom bolidu.
Poredak: M. Schumacher 50, R. Barrichello 32, J. Button 24...

Hokej na ledu
Ka­na­di na­slov

Na Svjetskom prvenstvu elitne divizije, igranom prošlog tjedna u Češkoj, titula prvaka hokejaškog planeta pripala je momčadi Kanade koja je u finalnom susretu porazila Švedsku sa 5:3. Brončano odličje pripalo je reprezentaciji SAD koja je bila bolja od Slovačke boljim izvođenjem kaznenih udaraca (0:0, 1:0)