Sportske vijesti

Košarka
Li­tva pr­vak Eu­ro­pe

Novi prvaci Europe su košarkaši Litve koji su u finalnom susretu EP u Švedskoj pobijedili reprezentaciju Španjolske s 93:84, i posve zasluženo ponijeli titulu najbolje košarkaške momčadi starog kontinenta.
    Momčad Italije osvojila je brončanu medalju svladavši Francusku s 69:67 i plasmanom na treće mjesto ovjerila vizu za OI u Ateni 2004.
    Košarkaška reprezentacija SCG, branitelj naslova, osvojila je skromno šesto mjesto u razigravanju za plasman od 5-8 mjesta, izgubivši posljednju utakmicu od Grčke 64:72.
Formula1
Schu­mac­he­ru
VN Ita­li­je

Najbolji vozač današnjice Michael Schumacher projurio je u svom Ferrariju utrkom za VN Italije koja je prošle nedjelje vožena u legendarnoj Monzi, minimalno uvećavši vođstvo u generalnom plasmanu ispred drugoplasiranog vozača Juana Pabla Montoye, dok je treće mjesto osvojio drugi Ferrarijev vozač Rubens Barrichello.
Poredak: M. Schumacher 82, J. P. Montoya 79, Kimi Raikkonen 75

Odbojka
SCG bez me­da­lje

Odbojkaši SCG ostali su bez medalje na europskom prvenstvu u Njemačkoj, izgubivši polufinale protiv Francuske 2:3, te susret za treće mjesto protiv momčadi Rusije 1:3. Novi prvaci Europe su najbolji odbojkaši Italije, koji su se popeli na najviše europsko postolje poslije dramatičnog finalnog okršaja u kojem su bili bolji od Francuske, pobijedivši s 3:2.