Četiri zlata i jedno srebro

U Somboru je od 16. do 21. siječnja održan 13. Kup nacija u boksu za žene, a među 10 država koje su sudjelovale bio je Hrvatski boksački savez. Na Kupu u Somboru borilo se više od 100 boksačica svih uzrasnih kategorija iz europskih i azijskih država, a hrvatske reprezentativke osvojile su četiri zlatne i jednu srebrnu medalju.
»Za zlato sam se u finalu borila protiv boksačice iz Azerbajdžana. Meč je bio težak, protivnica je bila jaka, ali uspjela sam«, rekla je hrvatska reprezentativka, osvajačica zlatne medalje u kategoriji seniorki +81 kilogram Lucija Bjelobrk.
Lucija je najbolja hrvatska sportašica u sportovima koji nisu na Olimpijskim igrama i peterostruka je prvakinja svijeta u kik boksu K 1, tajlandskom boksu i savateu.
U nižim uzrasnim kategorijama hrvatske reprezentativke osvojile su još tri zlata i jedno srebrno odličje. Turnir je ove godine brojčano bio nešto slabiji, ali do sada najkvalitetniji jer su sudjelovale boksačice koje su u samo europskom i svjetskom vrhu po osvojenim rezultatima.
Na Kupu nacija uz boksačice su bili izbornik Robert Herić, trener hrvatske boksačke reprezentacije Josip Cerovac i trener Lucije Bjelobrk Marko Žaja. Tijekom boravka u Somboru predstavnici Hrvatskog boksačkog saveza obišli su HKUD Vladimir Nazor i upoznali se s radom tog društva i Hrvatima u Somboru, a razgovaralo se i o mogućnosti suradnje, prije svega u području sporta.