Sportske vijesti

Tenis
Po­vra­tak »Ze­ca«

Hrvatski tenisač Goran Ivanišević, osvajač Wimledona 2001.,  se nakon osam mjeseci stanke vratio tenisu.
U prvom kolu ATP turnira u Milanu Goran je u dramatičnom susretu pobijedio još jednog povratnika na teniske terene, Čeha Bogdhana Ulihracha 7:6 (2), 3:6, 7:6 (3). U drugom kolu Ivanišević će igrati protiv Španjolca Tommyja Robreda

Tenis
Tri­jumf Zi­mo­nji}a

Tenisač SCG Nenad Zimonjić osvojio je »Samsung open« Challenger turnir, koji se igrao protekle sedmice u Beogradu, pobijedivši Švicarca Marca Chiudinellia s 2:1, u setovima (2:6, 7:6, 6:4).
Meč Zimonjića, inače 499. na ATP listi, i Chiudinellia, 261. na ATP listi, trajao je dva sata i tri minuta.

Tenis
Iz­ne­na|enje ipak iz­o­sta­lo

Francuska teniska reprezentacija izborila je četvrtfinale Svjetske skupine Davisovog kupa pobjedom protiv Hrvatske nakon što je Arnaud Clement zaslužio treći bod 6:2, 3:6, 7:6 (3), 6:4 pobjedom protiv Ivana Ljubičića. Četvrti bod priskrbio je Nicolas Escude. Iako ni o čemu nije odlučivao, Escude je u petom dvoboju sa 7:6 (5), 6:2 pobijedio Ivu Karlovića. Hrvatska nakon poraza protiv trostrukih pobjednika Davisovog kupa odlazi u borbu za opstanak u Svjetskoj skupini, dvoboj je na rasporedu od 24. do 26. rujna, a suparnik će biti određen ždrijebom.
FRANCUSKA – HRVATSKA: 4-1 (Clement – Ančić 6:4, 6:3, 6:3, Ascione – Ljubičić 5:7, 4:6, 4:6, Escude/Llodra – Karlović/Ančić 6-1, 7:6 (5), 6:3, Clement – Ljubičić 6:2, 3:6, 7:6 (3), 6:4, Escude – Ljubičić 7:6 (5), 6:2). I. Mi.

Košarka
Goodyear li­ga

Košarkaši Cibone VIP su protiv momčadi Banjalučke pivare u 20. kolu Goodyear lige upisali najuvjerljiviju pobjedu u sezoni 116:66 (58:29). Ovom su pobjedom cibosi i teoretski osigurali nastup na »Final Fouru« dva kola prije kraja ligaškog natjecanja.
Split CO poražen je u Beogradu na utakmici protiv Crvene Zvezde 81:79 nakon dodatnih pet minuta utakmice. Osnovnih 40 minuta završilo je rezultatom 69:69. Najbolji u redovima Splićana bio je Roko Leni Ukić s 23 koša, dok je pobjedničku momčad predvodio Rakočević s 28 poena. Utakmicu je obilježilo neprimjereno ponašanje navijača domaćina koji su neprestano vrijeđali gostujuću momčad i zapalili dvije hrvatske zastave.

Tenis
Na­sta­vljen niz

Američka tenisačica Lindsay Davenport pobjednica je WTA Pan Pacific turnira u Tokiju. U finalu je svladala Bugarku Magdalenu Maleevu sa 6:4, 6:1. Davenport je u polufinalu pobijedila Jelenu Dokić 6:1, 6:0, dok je Magdalena Maleeva do finala došla nakon predaje Chande Rubin. Kako je Davenport i lani slavila u Tokiju, njezin niz na ovom turniru je produžen na 12 pobjeda, a bila je pobjednica i 1998. i 2001. Maleeva, pak, nije uspjela ponoviti uspjeh svoje sestre Manuele, koja je osvajala Tokio 1984. i 1985.

Nogomet
Eu­rop­ske li­ge

Budući hrvatski reprezentativac Ivan Klasnić ponovno je bio strijelac za svoj Werder, koji je na gostovanju u Mönchengladbachu pobijedio Borussiju sa 2:1. Klasnić je zatresao mrežu u 53. minuti izjednačivši rezultat na 1:1.
Rezultati 19. kola: Borussia (M) – Werder 1:2, Bayer – Eintracht 1:2, Hansa – Freiburg 4:1, Kaiserslautern – Köln 1:0, Wolfsburg – Borussia (D) 2:4, HSV – Bochum 1:1, Schalke – München 0:0; redoslijed: Werder 45 bodova, Stuttgart 38, Bayern 36, Bayer 35, Bochum 30, Borussia (D) i Schalke po 28
Ivica Mornar je u svojoj drugoj utakmici za Portsmouth postigao prvi pogodak u plavome dresu. Ipak, Portsmouth je pokleknuo na gostovanju kod Tottenhama, koji je na kraju pobijedio sa 4:3.
Rezultati 24. kola: Tottenham – Portsmouth 4:3, Aston Villa – Leeds 2:0, Bolton – Liverpool 2:2, Everton – Manchester United 3:4, Newcastle – Leicester 3:1, Southampton – Fulham 0:0, Wolverhampton – Arsenal 1:3, Middlesbrough – Blackburn 0:1; redoslijed: Arsenal 58 bodova, Manchester United 56, Chelsea 49, Newcastle i Charlton po 37, Liverpool i Fulham po 35