Tema Tema

Izvješća i planovi pred vijećnicima

Izvješća i planovi pred vijećnicima

07.04.2022

Sjednica HNV-a u Starčevu

U 2017. godini donacije iz Hrvatske bile su 17.000, u 2021. godini 350.000 eura, a znatno povećanje bit će ostvareno i ove godine jer je Vlada Hrvatske donijela odluku o dodjeli sredstava za nastavak radova na Hrvatskoj kući u Subotici

Dvanaest predstavnika stranaka nacionalnih manjina u parlamentu

Dvanaest predstavnika stranaka nacionalnih manjina u parlamentu

07.04.2022

Rezultati predsjedničkih, parlamentarnih i beogradskih izbora

Za predsjednika Srbije je ponovno izabran Aleksandar Vučić s osvojenih 59% glasova. Na parlamentarnim izborima je Srpska napredna stranka osvojila najveći broj glasova i mandata, ali značajno manje od njihovog predsjednika i nositelja liste

Jačanje suradnje s Hrvatima u Vojvodini

Jačanje suradnje s Hrvatima u Vojvodini

06.04.2022

Vukovarsko-srijemski župan Damir Dekanić posjetio Bač

U sljedećem razdoblju započet ćemo s koordinacijom pet slavonskih županija s Hrvatima u Vojvodini. Mislim da će takva suradnja s konkretnim prijedlozima i projektima, mjestima brzo donijeti rezultat, kazao je Dekanić

Kruna srednjoškolskog obrazovanja

Kruna srednjoškolskog obrazovanja

01.04.2022

Maturalna ekskurzija u Mostaru

Nova prijateljstva koja sam sklopila, mjesta koja sam posjetila i sam osjećaj koji sam imala dok sam bila dio tako dobre ekipe je razlog zbog kog ću maturalnu ekskurziju pamtiti čitav život, kaže učenica Nina Šarčević

Između dva valjka

Između dva valjka

01.04.2022

»Godine novog preporoda«: 175 godina od rođenja Lazara Mamužića (1847. – 1916.) (V. dio)

U ocjenjivanju lika i djela Laze Mamužića sasvim je dovoljno podcrtati fakte, koji govore za sebe. Bio je to političar svoje epohe. Dijelio je neke osobine svojih svjetskih idola, primao nezahvalne uloge… ali ipak zadržao bunjevačko golubije srce

Od 19 lista osam manjinskih

Od 19 lista osam manjinskih

01.04.2022

Koalicije i stranke u kampanji za parlamentarne izbore

Stranke nacionalnih manjina zalažu se za bolji život i sudjelovanje u odlučivanju pripadnika nacionalnomanjinskih zajednica

Povijesni susret mladih Hrvata iz tri zemlje

Povijesni susret mladih Hrvata iz tri zemlje

29.03.2022

Susret Mladeži HDZ-a Hrvatske i BiH i DSHV-a

Mladež DSHV-a radi za boljitak ovdašnje hrvatske zajednice, kako bi osigurali perspektivu i bolji život za svakog mladog čovjeka i europsku perspektivu države u kojoj žive, rekao je Mato Lončar

  • Ministarstvo regionalnog razova i fonfova EU Repub
  • Jooble
  • Hrvatsko Nacionalno Vijeće
  • Zavod za kulturu vojvođanskih Hrvata
  • RS APV Pokrainska Vlada
  • DUZHIRH
  • Hrvatska Matica Iseljenika