Tema Tema

Rok za iseljenje od 48 sati

Rok za iseljenje od 48 sati

08.07.2021

Milan Cindrić o preseljenju iz Kukujevaca u Hrvatsku

​​​​​​​Studeni 1991. godine, kada sam pretučen i protjeran, ostat će jedina tamna mrlja iz mog života u selu. Nakon strašnog zlostavljanja dobio sam rok od 48 sati da se iselim ili ću biti likvidiran

Nove službe svećenika

Nove službe svećenika

05.07.2021

Subotička biskupija

Hrvatska riječ donosi biskupove odluke koje se tiču župa hrvatskog govornog područja te dvojezičnih župa u Bačkoj

Bolno i teško sjećanje

Bolno i teško sjećanje

02.07.2021

Miroslav Šišić o preseljenju iz Gibarca u Hrvatsku

Vidio sam da neće biti dobro budem li i dalje u svemu vidio Gibarac i Srijem. Polako sam se počeo prilagođavati na novu sredinu i stavljati na stranu pitanje: zar sam morao otići?, kaže Miroslav Šišić

Prvi put dodijeljene dvije »crvene kravate«

Prvi put dodijeljene dvije »crvene kravate«

02.07.2021

Svečana akademija u povodu Dana rođenja biskupa Ivana Antunovića

Zahvaljujem se učiteljima na svemu što čine jer njihov je posao ponekad nedovoljno cijenjen. Posebice vi, koji u sredini koja nije uvijek blagonaklona prema hrvatskome jeziku predajete na tome jeziku, istaknuo je Milan Bošnjak

I dalje aktualno političko pitanje

I dalje aktualno političko pitanje

02.07.2021

Politička zastupljenost nacionalnih manjina (I.)

Postojeća institucionalna rješenja nisu pridonijela smanjivanju diskriminacije i etničke distance, i integraciji pripadnika nacionalnih manjina u društvo, navodi dr. sc. Jelena Lončar

Jednosmjerna karta za odlazak

Jednosmjerna karta za odlazak

25.06.2021

Jelena Dodig o odlasku iz Kukujevaca

Događali su se po selu pretresi domova, privođenja i hapšenja, prebijanja i maltretiranja ljudi, prijetnje od verbalnih do oružanih, a onda i ubojstva. Kukujevci su etnički najprotjeranije mjesto u Srijemu i Vojvodini, s najviše civilnih žrtava

Hajdemo na more, pa makar raditi

Hajdemo na more, pa makar raditi

25.06.2021

Turistička sezona u Hrvatskoj

Za posao je, osim zamolbe, potrebna preslika putovnice i potvrda da se ne vodi kazneni postupak protiv podnositelja, te preslika svjedodžbe

  • Ministarstvo regionalnog razova i fonfova EU Repub
  • Jooble
  • Hrvatsko Nacionalno Vijeće
  • Zavod za kulturu vojvođanskih Hrvata
  • RS APV Pokrainska Vlada
  • DUZHIRH
  • Hrvatska Matica Iseljenika